Příspěvky

Kopřivnické noviny: Klára Štěpánová obsadila na Junior Grand Prix 11. příčku

Riga (cab) – Kopřivnická krasobruslařka Klára Štěpánová vstoupila do sezony 2017/18 fantasticky. V srpnu splnila na reprezentačních prověrkách Českého krasobruslařského svazu nominační kritéria, a získala tak právo startovat v závodě světové juniorské série Junior Grand Prix.

První start mezi světovou juniorskou elitou přetavila v Rize, kde se závod konal od středy 6. do soboty 9. září, ve skvělé 11. místo z 35 účastnic z Evropy, ale i zemí nám vzdálených - USA, Japonska, Koreje, Filipín, Mexika a dalších. Po krátkém programu se čtrnáctiletá Štěpánová, která byla jednou z nejmladších krasobruslařek startovního pole, zařadila na 16. příčku. Volnou jízdu zvládla také bravurně a celkový zisk 130,20 b. znamenal o téměř osm bodů vylepšení osobního rekordu.

„Klára si vylosovala, že pojede jako druhá, nakonec to možná bylo výhodné. Nemusela alespoň bojovat dlouho s nervozitou. Do volné jízdy jsme jí přidali oproti loňsku trojitý skok navíc a zvládla to skvěle. Po závodě nám chodila spousta trenérů i závodníků gratulovat, udělala tam velký dojem,“ chválil svou svěřenkyni Evžen Milčinský, který se svou manželkou Vladimírou úspěšnou krasobruslařku FSC Kopřivnice trénuje.

Štěpánová, jež byla letos oceněna i na vyhlašování sportovců Moravskoslezského kraje a byla zvolena jako nejúspěšnější sportovec okresu Nový Jičín za rok 2016, bude ještě do konce roku startovat na závodech nižší kategorie v Nice, Záhřebu, Celje a Budapešti.

Kopřivnické noviny číslo 32/2017 ze dne 14.09.2017


Tisková zpráva: Štěpánové se vydařil přestup mezi juniorky

Teprve čtrnáctiletá Klára Štěpánová absolvovala od 7. do 9. září Světový pohár mladých krasobruslařů Riga Cup Grand Prix. V silné mezinárodní konkurenci 35 soutěžících juniorek skončila na skvělém 11. místě.

Pro Kláru Štěpánovou, ač ostřílenou sportovkyni, se jednalo o první velký závod na mezinárodní úrovni a navíc v kategorii juniorek, kde byla nejmladší. Od svého trenéra za mimořádný výkon dostala pochvalu a další díl práce navíc. „Klára trénuje každý den, před Rigou měla tréninky 2x dokonce i 3x denně,“ přiblížil nemalé nároky na svou svěřenkyni Evžen Milčinský. Ty zúročila v loňském roce, kdy se Klára stala mistryní České republiky, ovládla český pohár, získala ocenění sportovec Moravskoslezského kraje 2016 v kategorii do 19 let a stala se absolutní vítězkou ankety Nejúspěšnější sportovec Novojičínska za rok 2016.

Kopřivnické krasobruslení je pojmem nejen v našem kraji, ale i republice. Figure Skating club Kopřivnice sdružuje ve svých řadách padesátku dětí a v rámci kraje je jediným krasobruslařským klubem, který má i sportovní třídy.

Tisková zpráva města Kopřivnice ze dne 12. 9. 2017


Klára Štěpánová dosáhla výborného výsledku na JGP v Rize

Klára Štěpánová se v termínu od 6. do 9. 9. 2017 zúčastnila Junior Grand Prix v Rize. Závod byl součástí prestižní série Junior Grand Prix, kterých se účastní nejlepší krasobruslařky z celého světa. V Rize společně s Klárou bojovalo o nejvyšší umístění celkem 35 účastnic z Ruska, Japonska, Koreje, Finska, Švédska a dalších zemí.

Krátký program Klára zajela solidně s bodovým ziskem 41,11 bodu. Po krátkém programu byla Klára na pěkném 16.místě. Komentovanou jízdu můžete shlédnout na youtube https://www.youtube.com/watch?v=raw0QsoI9_A

Ve volné jízdě Klára předvedla svůj nejlepší výkon. Za čistou jízdu od rozhodčích získala 89,09 bodů a umístila se tak ve volné jízdě na desátém místě. Komentovanou jízdu můžete shlédnout na youtube https://www.youtube.com/watch?v=dCpTyR-QMFQ

Celkově se Klára v silné konkurenci umístila na výborném 11. místě za rekorních 130,20 bodů. Výkon na závodě nejvyšší kategorie je skvělou motivací do další práce.

Podorbné výsledka a protokoly ze všech kategorií zde: http://www.isuresults.com/results/season1718/jgplat2017/index.htm


Novojičínský deník: Skvělý úspěch! Štěpánová jede na Junior Grand Prix

Veliký talent kopřivnického krasobruslení na sebe upozornil hned zkraje sezony. Členka Figure Skating Clubu Kopřivnice Klára Štěpánová se totiž představí na závodech Junior Grand Prix.

„Klára se zúčastnila před dvěma týdny reprezentačních prověrek na kterých uspěla. Skončila na druhém místě a splnila nominační kritéria,“ připomněl parádní vystoupení své svěřenkyně trenér Evžen Milčinský.
Talentovaná krasobruslařka, jež byla letos oceněna i mezi nejlepšími sportovci Moravskoslezského kraje za rok 2016, tak byla nominována Českým svazem krasobruslení na závody světové juniorské série Junior Grand Prix do Rigy. Závody v Lotyšku startují již dnes (v úterý 5. září) a potrvají až do soboty. Štěpánová si rovněž vysloužila i nominace na další závody do Nice, Celje, Záhřebu či do Budapešti. „Vzhledem k věku bude navíc Klára patřit na světovém juniorském okruhu k nejmladším juniorkám,“ dodal Milčinský.

Zdroj: Novojičínský deník


Plán tréninků na sezónu 2017-18

Den Trénink Tělocvična SSB
Pondělí Skupina B/C 17:15 - 18:00 | Skupina A 18:00 – 18:45 tělocvična 15:00 - 16:00
Úterý Skupina A 17:00 - 17:45 | Skupina B/C 17:45 – 18:30
Středa Skupina B 14:30 - 15:15 | Skupina A 15:15 - 16:00 SSB 20:15 – 21:15
Čtvrtek Skupina A/B/C 16:00 – 17:00 | Skupina A 17:15 – 18:15
Pátek Skupina B 13:30 - 14:15 | Skupina A 14:15 - 15:00

Prověrky výkonnosti 18. a 19. 8. 2017

Ve dnech 18. a 19. 8. 2017 proběhly na ledě Ostravar arény ve Vítkovicích prověrky výkonnosti, kterých se zúčastnila Klára Štěpánová.
Na základě výsledků prověrek výkonnosti byla Klára Štěpánová nominována předsednictvem ČKS, aby reprezentovala naši republiku na mezinárodní soutěži Juniorském Grand Prix v Rize. JGP v Rize proběhne v termínu 6. až 9. 9. 2017.


Podpořte nás, když nakupujete!

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:
1. Před nákupem půjdete na http://bit.ly/Podporuji-Figure-Skating-Club-Kopřivnice
2. Vyberete naši organizaci "Figure Skating Klub Kopřivnice" a e-shop na kterém chcete nakoupit
3. Nakoupíte, jak jste zvyklí

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a do klubové pokladny dostaneme část peněz z ceny nákupu.

Na stránkách GIVT.CZ je k dispozici seznam obchodů, které část peněz z nákupu posílají na GIVT.CZ. Pokud v těchto obchodech nakoupíte přes GIVT, tak i vy můžete pomoci vašemu klubu. Nejedná se o nijak závratné částky - pro představu např. nákupem za 900,- v Euronics bylo připsáno na účet klubu 3,70 Kč.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně" 🙂


TOP