Příspěvky

Plán tréninků od 23.7. do 28.7.2018

Den Ledová plocha Oběd Tělocvična
Pondělí - Pátek skupina A 11:00 – 11:45 | 13:15 – 14:00 | 16,15 – 17,15 12:15 14:30 – 15:15
Pondělí - Pátek skupina B 11:45 – 12:30 | 14:00 – 14:45 | 16:15 – 16:45 12:45 10:30 – 11:15
Sobota skupina A 11:00 – 11:45 | 13:15 – 14:00 12:15 14:30 – 15:15
Sobota skupina B 11:45 – 12:30 | 14:00 – 14:45 12:45 10:30 – 11:15

Tréninky od 12. 6. 2018

Ve dnech 12.6.(út),13.6.(st), 15.6.(pá) - tréninky pro ty, kteří se nezúčastní kempu v Kravařích tréninky proběhnou normálně pod vedením paní Kubátkové.


Kopřivnické noviny: Na olympiádě dětí a mládeže se představili také kopřivničtí sportovci

Pardubice (cab) – Dva týdny před startem 23. zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu si slavnostní zapálení olympijského ohně užila i česká mládež. V neděli 28. ledna byly totiž v pardubické Tipsport aréně zahájeny Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže, které na jedenácti sportovištích Pardubického kraje probíhaly do pátku 2. února.

Olympiáda dětí a mládeže je celorepubliková soutěž krajských reprezentací v kategorii mladšího a staršího žactva a je projektem Českého olympijského výboru. Probíhá v dvouletých cyklech a vždy se střídá její letní a zimní podoba. Letošní olympiády se zúčastnilo přes 1 200 mladých sportovců v jedenácti sportech a 29 disciplínách. Moravskoslezský kraj reprezentovalo celkem 94 sportovců, mezi nimiž byli i tři z Kopřivnice.

Hned první den olympiády začaly krasobruslařské soutěže, v nichž se mezi staršími dívkami představila Klára Štěpánová z FSC Kopřivnice. Krátký program jí nevyšel podle představ a do úterních volných jízd vstupovala ze třetího místa. Ovšem kvůli zranění nemohla podat 100% výkon a sedmou volnou jízdou nakonec celkově obsadila pátou příčku, čímž pro Moravskoslezský kraj získala deset bodů. „Klára si po rozjížďce před volnou jízdou stěžovala, že ji píchlo v zádech a nebyla schopna ani pořádně točit piruety, natož skákat. Původně jsme si mysleli, že jde jen o blokádu, ale tu vyloučila fyzioterapeutka i rentgen. Vypadá to na natržený sval, ale to musí potvrdit další vyšetření. Takže pro Kláru sezona skončila,“ musel přiznat Evžen Milčinský, trenér FSC Kopřivnice a Kláry Štěpánové na olympiádě.

Ve středu 31. ledna se do olympiády zapojili pod vedením Evžena Milčinského i rychlobruslaři. Moravskoslezský kraj reprezentovala ve starších dívkách kopřivnická krasobruslařka Tereza Marejková, jež v super sprintu na 111 m obsadila dvanácté místo a získala tím pro družstvo tři body. Na trati 500 m byla na patnácté příčce jako první nebodující a naprázdno vyšla také na 333m trati, kde skončila sedmnáctá. Mezi staršími chlapci soutěžil kopřivnický hokejista Vojtěch Janoš, jehož největším úspěchem byl zisk stříbra ve štafetě, čímž MS kraj získal 16 bodů do hodnocení krajů. Další dva body ještě Janoš přidal za třinácté místo na trati 333 m, 21. příčkou v super sprintu a 26. příčkou na 500m trati již nebodoval.

Kopřivnické noviny číslo 5/2018 ze dne 08.02.2018


Kopřivnické noviny: Krasobruslařky Kubáňová a Hanzelková získaly bronz

Třinec (cab) – Jen čtyři krasobruslařky FSC Kopřivnice se představily poslední lednový víkend na Velké ceně Třince, ale dvě z nich si z města ocelářů odvezly bronzovou medaili. Byla to Elen Hanzelková v kategorii nováčci starší dívky a Eliška Kubáňová v kategorii nováčci mladší dívky. V téže kategorii ještě obsadila sedmou příčku Adéla Hasalová. Bohužel ani solidní výkon Petře Milčinské mezi juniorkami, kde obsadila čtrnácté místo, nestačil k dosažení potřebného počtu bodů k účasti na mistrovství ČR juniorů, které proběhne tento víkend v Liberci. „Nominuje se prvních 24 závodnic žebříčku, Petra je 26., a už teď vím, že některé výše umístěné holky nepojedou. Ale bohužel na mistrovství ČR juniorů se neberou náhradnice,“ dodal trenér FSC Kopřivnice Evžen Milčinský. Na juniorský šampionát však nepojede ani favoritka na zlatou medaili – kopřivnická krasobruslařka Klára Štěpánová. Na olympiádě dětí a mládeže si totiž poranila záda a sezona pro ni nejspíše skončila.

Kopřivnické noviny číslo 5/2018 ze dne 08.02.2018


Kopřivnické noviny: Krasobruslařky závodily na dvou Velkých cenách

Kopřivnice (cab) – Po vánoční přestávce se v polovině ledna pro krasobruslaře opět rozběhl Český pohár. O víkendu 13. a 14. ledna hostil Velkou cenu Uherský Brod, kde kopřivnický klub reprezentovalo pět závodnic. Skvěle zajela v novém osobním rekordu Elen Hanzelková, jež si z jihu Moravy přivezla bronz, přičemž za stříbrem zaostala o pouhých 0,09 b. „Zajela velice pěkně, ale měla na to i vyhrát. Nicméně bronz je krásný a povzbudilo ji to do dalších tréninků,“ hodnotil výkon Hanzelkové trenér FSC Kopřivnice Evžen Milčinský. Na hranici osobního rekordu zajela Petra Milčinská a v kategorii juniorek obsadila 13. příčku. „Petra studuje gymnázium a nemůže trénovat dvakrát denně jako její soupeřky, takže proto se umisťuje až ve druhé desítce. V Uherském Brodě zajela velmi dobře kraťas, slušná byla i volná jízda a to třinácté místo odpovídá jejím aktuálním možnostem,“ dodal Milčinský.

Dobrý výkon předvedla také Eliška Kubáňová, pátá v kategorii nováčci mladší dívky, a na hranici svých možností zajela Tamara Urbanová, šestá mezi žačkami. Velká cena Uherského Brodu se bohužel příliš nepovedla Marice Demlové, která nakonec skončila na 23. místě.

Hned další víkend čekala kopřivnické krasobruslařky Velká cena v Českém Těšíně, kde poprvé po zranění kotníku startovala Klára Štěpánová. „Ještě tu nohu nemá úplně dobrou, musí to ledovat, tejpovat, chodí na rehabilitace. Kraťas se jí nepovedl, první skok byl špatný a pak spadla u lutze, ale volnou zajela fantasticky. Ukázala, jaká je mentálně silná závodnice,“ zdůraznil velice cennou vlastnost v krasobruslení trenér Milčinský. Štěpánová nakonec soutěž juniorek vyhrála a další závod ji čeká již v pondělí na Olympiádě dětí a mládeže. Mezi juniorkami zajela skvěle i Petra Milčinská, která obsadila jedenáctou příčku. „Bohužel před posledním závodem Českého poháru jí patří první nepostupové místo na mistrovství ČR. Tento víkend musí zajet v Třinci na hranici svého maxima a uvidí se, jestli to bude stačit,“ uvažuje Milčinský.

Poprvé na závodě takového formátu startovala Bára Fleischmannová a v kategorii nejmladších žaček se umístila na 28. příčce. „Do loňska jezdila o dvě úrovně nižší soutěže, v Kopřivnici splnila výkonnostní testy, takže teď může jezdit Český pohár. Museli jsme proto přidat na obtížnosti jízdy. Chyby udělala v těch nových věcech, jinak zajela hodně pěkně,“ dodal k mladé závodnici Milčinský. Především kvůli nulovému bodovému zisku v piruetě získala Elen Hanzelková o 5 b. méně než v Uherském Brodě a v kategorii nováčci starší dívky skončila osmá. V žačkách pokazila krátký program Tamara Urbanová, ale výbornou volnou jízdou se posunula na konečnou desátou pozici. Mladší žákyni Marice Demlové sice nevyšly obě kombinace, ale i přesto podala solidní výkon a obsadila 17. místo. V téže kategorii ještě podala svůj standardní výkon Denisa Pavlíčková, což jí ovšem stačilo jen na 26. příčku.

Kopřivnické noviny číslo 3/2018 ze dne 25.01.2018


Kopřivnické noviny: V synchronizovaném bruslení získala Kopřivnice stříbro

Havířov, Brno (cab) – Poslední závod roku 2017 absolvovaly kopřivnické krasobruslařky a také jeden krasobruslař v sobotu 16. prosince. Početná výprava se vydala do Havířova, kde se jel VIL. ročník Havířovské růže. V kategorii nováčci mladší dívky získala bronz Eliška Kubáňová a stejný kov si odnesl i Sebastian Špaček v kategorii nováčci chlapci. Těsně medaile unikla čtvrté Marice Demlové v kategorii mladších žaček A a velice pěkný bodový zisk a osobní rekord zaznamenala Bára Fleischmanová, pátá z 24 závodnic kategorie nejmladší žačky B.

Ve stejný den odjela druhá skupinka krasobruslařek FSC Kopřivnice na opačnou stranu na brněnský Santa Claus Cup a Memoriál Táni Novotné, závod v synchronizovaném bruslení. Kopřivnický tým Black Angels zde získal v kategorii Mix Age pohár za druhé místo, přičemž třetí Jihlavu předčil o pouhých 0,23 b.

Výsledky krasobruslařů FSC Kopřivnice na Havířovské růži 2017 (16. 12., VIL. ročník): kategorie nováčci mladší dívky: 3. E. Kubáňová, 7. J. Hruškovská, 8. A. Wanke; kat. nováčci starší dívky: 11. E. Lejsalová, 12. I. Libigerová; kat. nejml. žačky B: 5. B. Fleischmanová, 22. V. Bolfová; kat. ml. žačky A: 4. M. Demlová; kat. ml. žačky B: 5. M. Švancerová, 6. Z. Horáková; kat. nováčci chlapci: 3. S. Špaček.

Kopřivnické noviny číslo 1/2018 ze dne 11.01.2018


Kopřivnické noviny: Krasobruslaři závodili v Praze i v Novém Jičíně

Kopřivnice (cab) – O úspěších krasobruslařky Kláry Štěpánové vyšel článek v minulém čísle novin, v prosinci však závodili i další členové FSC Kopřivnice.

Spolu se Štěpánovou se Velké ceny USK Praha zúčastnily ještě Petra Milčinská, jež v kategorii juniorek obsadila 18. příčku, když po krátkém programu figurovala na 21. místě, ale 15. nejlepší volnou jízdou se posunula výsledkovou listinou vzhůru. Mezi mladšími žačkami pak ještě skončila 24. Marika Demlová.

O týden později hostil velkou cenu Nový Jičín a kopřivnický klub na ní měl jedenáctinásobné zastoupení. V kategorii nováčci mladší dívky, v níž startovalo 18 krasobruslařek, vybojovala skvělé páté místo Eliška Kubáňová, Adéla Hasalová obsadila 12. příčku, Julie Hruškovská 15. příčku a Adéla Wanke skončila hned za ní. Rovněž na výborné páté místo dosáhla mezi 20 nejmladšími žačkami „B“ Bára Fleischmannová, nejlepším výkonem sezony si pak Marika Demlová vyjela 15. místo mezi 29 mladšími žačkami a v téže kategorii ještě obsadila 28. příčku Denisa Pavlíčková.

Tamara Urbanová si sice osobní maximum nevylepšila, ale i přesto se mezi 30 žačkami umístila na deváté příčce. Zato obě kopřivnické juniorky si z Nového Jičína odvezly nové osobní rekordy a dokonce i medaili. Daniela Závadová byla po krátkém programu až na šestém místě, ale třetí nejlepší volnou jízdou ze všech devíti krasobruslařek této kategorie brala nakonec bronz. Druhá kopřivnická závodnice Petra Milčinská si zisk z pražské Velké ceny vylepšila o celých 10 b. a skončila osmá. Na novojičínském ledě se ale představil také krasobruslař FSC Kopřivnice Sebastian Špaček a ten v kategorii nováčci chlapci obsadil pátou příčku.

Kopřivnické noviny číslo 46/2017 ze dne 21.12.2017


Kopřivnické noviny: Krasobruslařka Štěpánová dovezla z Maďarska stříbro

Kopřivnice (cab) – Kopřivnická krasobruslařka Klára Štěpánová se konečně dočkala medaile z velkého závodu světového formátu. Z Budapešti, kde se od pondělí 4. do neděle 10. prosince konal XI. ročník mezinárodního závodu Santa Claus Cup, přivezla stříbro. Mezi celkem 27 juniorkami startovaly závodnice ze 12 evropských zemí. Štěpánová zajela výborný krátký program a v novém osobním rekordu 49,76 b. se zařadila na druhou příčku. Ve volné jízdě se však dopustila několika drobných zaváhání a zisk 83,31 b. sice znamenal až šestou nejlepší jízdu, ovšem v celkovém pořadí součtem 133,07 b. udržela druhou pozici.

Ještě před odjezdem do Maďarska v sobotu 2. a v neděli 3. prosince získala rovněž stříbrnou medaili, a to na Velké ceně USK Praha. V kategorii juniorek bojovala o vítězství s domácí závodnicí Dahyun Ko, nakonec za ní zůstala jen o tři body.

Kopřivnické noviny číslo 45/2017 ze dne 14.12.2017


Kopřivnické noviny: V Celje obsadila Klára Štěpánová čtvrtou příčku

Kopřivnice (cab) – Krasobruslařky FSC Kopřivnice měly v listopadu nabitý závodní kalendář a zúčastnily se nejen tuzemských akcí, ale i těch v zahraničí.

O víkendu 18. a 19. listopadu reprezentovala kopřivnický klub na Příbramském kahanu dvě děvčata v kategorii žačky. Tamara Urbanová vybojovala desátou příčku a Tereza Marejková obsadila 23. místo. „Obě měly nějaké chybičky v krátkém programu, Tamara pak zajela velmi pěknou volnou a zatím bojuje o účast na mistrovství ČR. Tereza na své poměry také zajela slušně, ale bohužel v této kategorii už každá chybička rozhoduje,“ okomentoval výkon obou závodnic trenér FSC Kopřivnice Evžen Milčinský.

Hned ve středu 22. listopadu se šestice kopřivnických krasobruslařek vydala do Slovinska do Celje, kde až do neděle probíhal mezinárodní závod. V tzv. non-ISU kategorii dívek r. 2010 a mladších získala Eliška Kubáňová desáté místo a byla to pro tak mladou závodnici velká zkušenost. Totéž platí i pro Moniku Švancerovou, jež skončila třicátá šestá v ISU kategorii dívek r. 2006/07. „Poprvé měla zařazený do jízdy dvojitý skok, ale stejně jako Eliška spíše bojovala sama se sebou a s konkurencí. Ale obě zajely moc hezky,“ pochválil mladé dívky Milčinský.

V kategorii dívek nar. 1. 7. 2002 – 30. 6. 2007 se Tamara Urbanová umístila na 12. příčce a Tereza Marejková na 23. příčce a dle slov trenéra Milčinského zajely téměř stejně jako v Příbrami. Mezi juniorkami sbírala zkušenosti ještě žačka Petra Milčinská, v solidní konkurenci však i kvůli pádu u dvojitého lutze v krátkém programu obsadila až 32. místo. Druhá pozice po krátkém programu ale patřila druhé kopřivnické juniorce – Kláře Štěpánové, jenomže letos poprvé pokazila volnou jízdu a skončila čtvrtá. „Měla velkou vidinu medaile a bohužel to na ni dolehlo. Po předešlém zápřahu potřebovala dobít baterky, ale nedokázala se dostat do závodního rytmu. Před odletem nebyla úplně ve formě, ale není stroj, je to pro ni alespoň zkušenost,“ dodal k výkonu kopřivnické krasobruslařské jedničky Milčinský.

Ve stejném termínu se o víkendu konala Orlovská pirueta, kde Kopřivnice měla dvojí zastoupení. Mezi mladšími žačkami obsadily Marika Demlová 15. příčku a Denisa Pavlíčková 24. příčku. „Marika sice spadla u dvojitého axela, ale to umístění je velmi pěkné. Denisa jezdí spíše nižší poháry a v tom vyšším už je to pro ni těžší vybojovat nějaké lepší umístění,“ podotkl Milčinský.

Kopřivnické noviny číslo 44/2017 ze dne 07.12.2017


Kopřivnické noviny: Krasobruslařky Kubáňová a Hanzelková braly medaili

Karviná (cab) – Dalším závodem, který absolvoval kopřivnický klub krasobruslení, byl IL. ročník Karvinského kahance v sobotu 11. listopadu. Tento závod byl určen mladším kategoriím a Kopřivnice zde měla desítku svých reprezentantů, z nichž dva, resp. dvě se umístily na stupních vítězů.

Stříbro získala Elen Hanzelková v kategorii nováčci starší dívky a Eliška Kubáňová vybojovala bronz v kategorii nováčci mladší dívky. V téže kategorii pak ještě osmou příčku obsadila Julie Hruškovská. „Elen i Eliška předvedly perfektní výkon, hlavně Elenina jízda se moc líbila. Pro Julii to pak byly první závody mimo kopřivnický stadion, stejně jako pro Viktorii Bolfovou a Sebastiana Špačka,“ zmínil další dva kopřivnické krasobruslaře trenér Evžen Milčinský. Bolfová se v kategorii nejmladší žačky B umístila na 18. příčce a Špaček skončil v kategorii nováčci chlapci čtvrtý. V nejmladších žačkách B se však ještě výše umístila Bára Fleischmannová, ta obsadila osmou příčku. „Předvedla moc pěknou jízdu, ale musí zapracovat na bruslení. Měla jeden z nejvyšších bodových zisků celého startovního pole za techniku, ale ta druhá známka ji srazila v umístění níže,“ dodal k výkonu Fleischmannové Milčinský.

Kvůli pádu v kombinaci o bod utekla bronzová pozice Marice Demlové v kategorii mladší žačky A a v téže kategorii obsadila ještě 11. příčku Denisa Pavlíčková. Čtvrtá, ale již s větším odstupem na třetí místo pak skončila Zuzana Horáková v kategorii mladší žačky B, kde ještě 9. příčku obsadila Monika Švancerová, kterou o lepší umístění připravila chyba ve spirále.

Kopřivnické noviny číslo 42/2017 ze dne 23.11.2017


TOP