Příspěvky

Nábor dětí

převzato z Facebook stránek FSC Kopřivnice https://ift.tt/2LfF3jx

Počatek nové sezóny znamená i přípravu nových šatů

převzato z Facebook stránek FSC Kopřivnice https://ift.tt/2L3ute5

Teamwork. Just smile. ⛸⛸⛸

převzato z Facebook stránek FSC Kopřivnice

Kopřivnické noviny: Město Kopřivnice ocenilo nejúspěšnější sportovce a trenéry roku 2018

Kopřivnice (cab) – Velkou převahu měli kopřivničtí zástupci na vyhlašování nejúspěšnějších sportovců okresu Nový Jičín, proto také výčet těch nejúspěšnějších v rámci města Kopřivnice je obsáhlý. Ve středu 10. dubna bylo v místním kinosále oceněno za své úspěchy v loňském roce (u trenérů a organizačních pracovníků se bere v potaz i dlouhodobá činnost) celkem 16 jednotlivců, sedm družstev a osm trenérů a organizačních pracovníků (jeden byl oceněn in memoriam). Pamětní diplom a drobnou odměnu všem oceněným předali starosta Miroslav Kopečný a místostarostové Adam Hanus a Dagmar Rysová. Zaplněný sál pak v doprovodném programu mohl vidět vystoupení gymnastek TJ Sokol Kopřivnice, kulturisty Jiřího Rohana a capoeiristů ASK Tatra Kopřivnice.

V kategorie jednotlivec oceněna Klára Štěpánová (krasobruslení, FSC Kopřivnice): V celkovém hodnocení Českého poháru v kategorii juniorek skončila druhá, v mezinárodních závodech pak obsadila v Lombardia Trophy (Challenger senior) v Itálii 10. místo, v ISU Junior Grand Prix Czech Skate v Ostravě 20. místo, v Riedell Ice Cup v Praze 4. místo a v Tallin Trophy (Challenger senior) v Estonsku 16. místo. Je vicemistryní ČR v seniorské kategorii.

V kategorie trenéři oceněn Evžen Milčinský (krasobruslení, FSC Kopřivnice): Trenérské činnosti se věnuje 27 let, je trenérem I. třídy a v kopřivnickém klubu krasobruslení připravuje na závody 30 svěřenců od přípravky až po seniory. Se svými svěřenci jezdí na závody po celé ČR i do zahraničí. Velkým úspěchem pod jeho vedením byla v roce 2018 účast krasobruslařky Kláry Štěpánové na prestižních závodech série juniorské Grand Prix a zisk 2. místa na mistrovství ČR v seniorské kategorii. Jeho svěřenci jsou pravidelnými účastníky MČR v žákovských i juniorských kategoriích. V květnu 2018 byl zvolen místopředsedou Českého krasobruslařského svazu.

Kopřivnické noviny číslo 15/2019 ze dne 18.04.2019


Kopřivnické noviny: Kopřivnické krasobruslení pořádalo Malou cenu

Kopřivnice (cab) – Vrcholem sezony pro žákovské kategorie bylo o víkendu 9. a 10. března v Českém Těšíně mistrovství ČR, kam se díky postavení v žebříčku Českého poháru kvalifikovaly také dvě kopřivnické krasobruslařky. Na přední příčky však vzhledem k jejich výkonnosti pomýšlet nemohly. V kategorii mladších žaček obsadila Marika Demlová, pro kterou to byla vůbec první účast na republikovém šampionátu, poslední, 24. příčku a v kategorii žaček se Tamara Urbanová umístila na 18. příčce.

V rámci mistrovství ČR žactva proběhlo také vyhodnocení Českého poháru, kde se nejvýše z kopřivnického oddílu umístila Eliška Kubáňová, která obsadila v kategorii nováčci starší dívky (57 děvčat) třetí příčku. V téže kategorii pak skončily 17. Adéla Hasalová, 22. Julie Hruškovská a 44. Adéla Wanke. Mezi nejmladšími žáky figuruje Sebastián Špaček na 13. pozici, ze 75 nejmladších žaček patří 40. příčka Báře Fleischmannové a ve stejném počtu žaček obsadily Tamara Urbanová 14. místo a Tereza Marejková 42. místo. Pouze o jednu krasobruslařku méně čítala kategorie mladších žaček, kde 22. příčku vybojovala Marika Demlová, 52. skončila Zuzana Horáková a 55. Monika Švancerová. V juniorkách absolvovala pouze jeden závod Klára Štěpánová a čtyři Petra Milčinská, jejich 25., resp. 28. místo tak není odrazem jejich skutečné výkonnosti.

Posledním závodem sezony byla pro kopřivnické krasobruslařky domácí Malá cena, které se zúčastnilo přes 150 dětí, což je nejvíc v historii tohoto závodu. Domácí zástupci vybojovali v této konkurenci celkem čtyři medaile. V kategorii nováčci starší dívky si vyjely stříbro Adéla Hasalová a bronz Julie Hruškovská, v kategorii přípravka II skončila třetí Žaneta Ella Kuběnová a stejného umístění dosáhl Sebastián Špaček mezi nejmladšími žáky, kde však startovali pouze tři chlapci. Těsně pod stupni vítězů pak skončila Marika Demlová v mladších žačkách. „Měla na víc, bohužel jízdu hodně pokazila. Moc chtěla zajet dobře, ale udělala spoustu chyb. Holky v nováčcích zajely výborně, zase se naučily spoustu nových věcí,“ chválil malé krasobruslařky Milčinský. Právě z této kategorie přesunul trenér Elišku Kubáňovou do nejmladších žaček. „Přišla se na ni podívat spousta lidí, byla hodně nervózní a nezvládla to. Na druhou stranu měla tu jízdu o dost ztíženou, místo jednoho dvojitého skoku v něm měla tři, ale o 4,5 b. se připravila při pádu ve dvou z nich a v nájezdu do piruety. Jsou to však zkušenosti do budoucna,“ dodal Milčinský.

Pro krasobruslařky v kategoriích přípravek to byly většinou vůbec první jízdy na hudbu. „Jen Žaneta Ella byla už v Uherském Brodě, pro ostatní naše děvčata to byla premiéra. Všechny začaly bruslit v průběhu loňské nebo i letošní sezony. Dalších 19 dětí pak závodilo v kategorii přípravky prvky a právě při těchto třech kategoriích bylo na stadionu nejvíce lidí, protože rodiče a další příbuzní chtěli vidět své ratolesti bruslit,“ doplnil Milčinský k nejmenším závodníkům.

Výsledky závodníků FSC Kopřivnice na Malé ceně města Kopřivnice (16. 3.): kategorie přípravka II: 3. Ž. E. Kuběnová, 15. S. Šablaturová, 16. B. Fojtíková, 20. N. Sopuchová, 21. A. Eliášová, 22. E. Petrášová; kat. přípravka I: 9. M. Maléřová, 10. R. Fojtíková, 11. G. Urbaníková, 17. K. Pospišilíková; kat. nováčci st. dívky: 2. A. Hasalová, 3. J. Hruškovská, 15. A. Wanke; kat. nejmladší žačky A: 11. B. Fleischmannová, 20. E. Kubáňová, 24. E. Lejsalová, 27. I. Libigerová; kat. nejml. žáci A: 3. S. Špaček; kat. ml. žačky A: 4. M. Demlová, 7. Z. Horáková, 9. M. Švancerová.

Kopřivnické noviny číslo 11/2019 ze dne 21.03.2019


Kopřivnické noviny: Nejlepší sportovci okresu pochází z Kopřivnice

Nový Jičín (cab) – Po nejlepších sportovcích Moravskoslezského kraje byli za své úspěchy v roce 2018 oceněni také sportovci, kolektivy a trenéři v rámci okresu Nový Jičín. Na slavnostním vyhlašování, které proběhlo v úterý 5. března v novojičínském Beskydském divadle, se na pódiu několikrát představili také zástupci Kopřivnice, a to v nebývalém počtu. Kategorii jednotlivců zcela ovládli – pamětní pohár převzali Hynek Bartoň (tenis), Ema Feilhauerová (atletika), Pavel Kořínek (horolezectví), Adam Očkovič (házená), Klára Štěpánová (krasobruslení), Nikola Chovanečková (triatlon/aquatlon), jež byla zároveň vyhlášena sportovní hvězdou Deníku (volili čtenáři), a absolutním vítězem mezi jednotlivci okresu Nový Jičín se stal judista Radek Rýpar.
Mezi kolektivy bylo oceněno extraligové mužstvo házenkářů KH Kopřivnice a družstvo mladších žákyň Atletického klubu E. Zátopka Kopřivnice, v kategorii trenéři a cvičitelé okresu Nový Jičín byli vyhlášeni Evžen Milčinský (krasobruslení) a Lubomír Veřmiřovský (házená). V nominaci původně figuroval také plavec SK Kopřivnice Michal Šupa, do finálního výběru však nakonec zařazen nebyl.

V kategorie jednotlivec a junior byla oceněna Klára Štěpánová (r. 2002, krasobruslení, FSC Kopřivnice): V celkovém hodnocení Českého poháru v kategorii juniorek obsadila druhé místo, v mezinárodních závodech pak obsadila v Lombardia Trophy (Challenger senior) v Itálii 10. místo, v ISU Junior Grand Prix Czech Skate v Ostravě 20. místo, v Riedell Ice Cup v Praze 4. místo a v Tallin Trophy (Challenger senior) v Estonsku 16. místo. Je vicemistryní ČR v seniorské kategorii.

V kategorie trenéři, činovníci, organizační pracovníci a další byl oceněn Evžen Milčinský (r. 1970, krasobruslení, FSC Kopřivnice): Trenérské činnosti se věnuje 27 let, je trenérem I. třídy a v kopřivnickém klubu krasobruslení připravuje na závody 30 svěřenců od přípravky až po seniory. Se svými svěřenci jezdí na závody po celé ČR i do zahraničí. Velkým úspěchem pod jeho vedením byla v roce 2018 účast krasobruslařky Kláry Štěpánové na prestižních závodech série juniorské Grand Prix a zisk 2. místa na mistrovství ČR v seniorské kategorii. Jeho svěřenci jsou pravidelnými účastníky MČR v žákovských i juniorských kategoriích. V květnu 2018 byl zvolen místopředsedou Českého krasobruslařského svazu.

Kopřivnické noviny číslo 10/2019 ze dne 14.03.2019


Kopřivnické noviny: Krasobruslařka Kubáňová má další bronz

Český Těšín (cab) – Poslední závod Českého poháru v krasobruslení, který se konal o víkendu 23. a 24. února v Českém Těšíně, oplýval slušnou konkurencí, protože pro žákovské kategorie to byla generálka před mistrovstvím ČR, jež bude o tomto víkendu probíhat právě na tomto zimním stadionu. Z kopřivnických krasobruslařek v něm měla účast jistou již před závodem v žačkách Tamara Urbanová, proto mohla jet relativně v klidu. Po krátkém programu figurovala dokonce na čtvrté příčce, nakonec z toho bylo šesté místo. Ve stejné kategorii pak 20. příčku obsadila Tereza Marejková. „Obě zajely vcelku slušně. Tereza udělala chybu v kraťasu při axelu, ale to bylo asi spíše z uvolnění, že jí vlastně už o nic nejde,“ dodal k oběma děvčatům trenér FSC Kopřivnice Evžen Milčinský.

O kvalifikaci na své vůbec první mistrovství ČR ale musela bojovat v mladších žačkách Marika Demlová a povedlo se. Skončila třináctá, na 17. pozici se umístila Zuzana Horáková a příčka za ní patří Monice Švancerové. V kategorii nejmladších žaček si Bára Fleischmannová vyjela 21. místo a v nejmladších žácích skončil šestý Sebastián Špaček. „Z postupu Mariky na republikový šampionát jsme moc rádi, Zuzana a Monika pak zajely v rámci možností. Báře jsme malinko jízdu ztížili, měla v ní tři dvojité skoky a zvládla ji vcelku solidně. Sebastián byl v kategorii outsider, což se také potvrdilo. Ostatní kluci už ladili formu na mistrovství,“ doplnil Milčinský. Jedinou medaili pro kopřivnický klub vybojovala Eliška Kubáňová, která brala bronz v kategorii nováčci starší dívky, kde ještě 13. místo obsadila Adéla Wanke. „Obě měly ztíženou jízdu, chybičky tam byly, ale popraly se s tím celkem dobře. Škoda u Elišky, měla na to vyhrát,“ trošku mrzelo trenéra Milčinského.

Kopřivnické noviny číslo 9/2019 ze dne 07.03.2019


Kopřivnické noviny: Štěpánová byla na olympijském festivalu mládeže

Kopřivnice (cab) – Jedním z nemnoha závodů v synchronizovaném bruslení bylo v sobotu 9. února mistrovství České republiky v Příbrami, kterého se zúčastnilo také družstvo Black Angels FSC Kopřivnice. Soutěž to byla nesmírně vyrovnaná a kopřivnické krasobruslařky nakonec obsadily v kategorii mixed age třetí místo (ze tří) se ziskem 42,45 b., přičemž vítězný jihlavský tým Ice Flowers měl jen o bod více a druhé družstvo z Prahy Euphoria jen o 0,17 b. více.

V tentýž den odletěla juniorka Klára Štěpánová do Bosny a Hercegoviny, kam si účast na European Youth Olympic Festival, největší evropské sportovní akci pro mládež od 14 do 18 let konané od roku 1991, vybojovala svými výkony v loňském roce. V Sarajevu a ve Východním Sarajevu bojovala o medaile v osmi sportech (snowboarding, běžecké lyžování, alpské lyžování, hokej, rychlobruslení, krasobruslení, biatlon a curling) téměř tisícovka sportovců ze 46 zemí. Kopřivnická krasobruslařka zvládla krátký program (středa 13. 2.) sice s drobnými chybami, avšak bez pádu. „Nepovedl se jí sice trojitý flip a měla malé zaváhání v kombinaci, ale piruety měla výborné, dvě byly na level čtyři, jedna na trojku. Krokovka měla obtížnost dvě, tam to mohlo být ještě lepší, ale jízda to byla celkem dobrá,“ zhodnotil výkon Štěpánové její trenér Evžen Milčinský.

Do volné jízdy pak ve čtvrtek vstupovala kopřivnická krasobruslařka z osmnácté pozice se ziskem 39,23 b. Hned v úvodních dvou skocích upadla, jeden skok měla na dvě nohy, zabojovala však a zbytek jízdy už zvládla solidně. Zisk 71,39 b. a osmnáctá příčka ve volné jízdě nakonec znamenaly celkové 19. místo (110,62 b.). „Měla kvůli zdravotním problémům tréninkové manko, což ji poznamenalo. Stále ji limitovaly otlaky na nohách a ani nové brusle nejsou dobré. Bylo to jedno s druhým. Nicméně ve volné odskákala oba axely, slušná byla i trojkombinace, piruety byly výborné a krokovku oproti kraťasu ještě zlepšila. Konkurence tam ale byla obrovská, větší než třeba na Grand Prix,“ zhodnotil Milčinský. Štěpánová vzhledem k okolnostem do konce sezony s největší pravděpodobností již žádný závod nepojede a bude se připravovat na sezonu další, v níž bude mít nový program v obou jízdách.

Kopřivnické noviny číslo 7/2019 ze dne 21.02.2019


Kopřivnické noviny: Eliška Kubáňová má další bronz ze závodu Českého poháru

Náchod (cab) – Závěr sezony se krasobruslařkám FSC Kopřivnice pomalu blíží a jedním z posledních závodů před mistrovstvím ČR žactva byla Velká cena Náchoda o prvním únorovém víkendu. Ve sbírání cenných kovů pokračovala v kategorii nováčci starší dívky Eliška Kubáňová, která získala bronz a v celorepublikovém žebříčku Českého poháru je zatím druhá. „Podala hezký výkon. Opět měla v programu dvojitého salchowa, sice se jí úplně nepovedl, ale je třeba to zkoušet, aby se posunula dál,“ dodal kopřivnický trenér Evžen Milčinský. V téže kategorii pak dobrými jízdami obsadily Adéla Hasalová třinácté a Julie Hruškovská 16. místo.

V žačkách podala solidní výkon Tamara Urbanová (11. místo), která v žebříčku Českého poháru figuruje na třinácté pozici a má jistotu účasti na MČR. Rovněž svůj standard zajela Tereza Marejková a obsadila 22. příčku, svým umístěním v žebříčku však naději na mistrovský start nemá. V kategorii mladších žaček skončila jedenáctá Marika Demlová a v nejmladších žačkách se na 22. příčce umístila Bára Fleischmannová. „Marika podala slušný výkon, v žebříčku se dokonce o dvě místa posunula vzhůru na 21. místo a bojuje o svou první účast na republice. Zatím by jí to stačilo. Bára zajela mnohem lépe než v Břeclavi, ale v této konkurenci to na lepší umístění nestačilo,“ zhodnotil Milčinský.

Velké ceně předcházelo v Náchodě mistrovství ČR juniorů, kde měla jako velká naděje na zisk titulu startovat i kopřivnická krasobruslařka Klára Štěpánová. Bohužel jí v tom zabránilo zranění a účast na mistrovství světa juniorů v Zábřehu si vyjela Nikola Rychtaříková z Pardubic. Štěpánová se poté jakžtakž dala dohromady a odcestovala do hlavního města Bosny a Hercegoviny Sarajeva na Evropský olympijský festival mládeže, kam si na konci loňského roku vybojovala účast v „souboji“ s nyní juniorskou vicemistryní ČR Kateřinou Fričovou. Závod však jela kopřivnická krasobruslařka až po uzávěrce tohoto čísla novin, podrobnosti uveřejníme v dalším vydání.

Kopřivnické noviny číslo 6/2019 ze dne 14.02.2019


Kopřivnické noviny: Eliška Kubáňová má další bronz ze závodu Českého poháru

Náchod (cab) – Závěr sezony se krasobruslařkám FSC Kopřivnice pomalu blíží a jedním z posledních závodů před mistrovstvím ČR žactva byla Velká cena Náchoda o prvním únorovém víkendu. Ve sbírání cenných kovů pokračovala v kategorii nováčci starší dívky Eliška Kubáňová, která získala bronz a v celorepublikovém žebříčku Českého poháru je zatím druhá. „Podala hezký výkon. Opět měla v programu dvojitého salchowa, sice se jí úplně nepovedl, ale je třeba to zkoušet, aby se posunula dál,“ dodal kopřivnický trenér Evžen Milčinský. V téže kategorii pak dobrými jízdami obsadily Adéla Hasalová třinácté a Julie Hruškovská 16. místo.

V žačkách podala solidní výkon Tamara Urbanová (11. místo), která v žebříčku Českého poháru figuruje na třinácté pozici a má jistotu účasti na MČR. Rovněž svůj standard zajela Tereza Marejková a obsadila 22. příčku, svým umístěním v žebříčku však naději na mistrovský start nemá. V kategorii mladších žaček skončila jedenáctá Marika Demlová a v nejmladších žačkách se na 22. příčce umístila Bára Fleischmannová. „Marika podala slušný výkon, v žebříčku se dokonce o dvě místa posunula vzhůru na 21. místo a bojuje o svou první účast na republice. Zatím by jí to stačilo. Bára zajela mnohem lépe než v Břeclavi, ale v této konkurenci to na lepší umístění nestačilo,“ zhodnotil Milčinský.

Velké ceně předcházelo v Náchodě mistrovství ČR juniorů, kde měla jako velká naděje na zisk titulu startovat i kopřivnická krasobruslařka Klára Štěpánová. Bohužel jí v tom zabránilo zranění a účast na mistrovství světa juniorů v Zábřehu si vyjela Nikola Rychtaříková z Pardubic. Štěpánová se poté jakžtakž dala dohromady a odcestovala do hlavního města Bosny a Hercegoviny Sarajeva na Evropský olympijský festival mládeže, kam si na konci loňského roku vybojovala účast v „souboji“ s nyní juniorskou vicemistryní ČR Kateřinou Fričovou. Závod však jela kopřivnická krasobruslařka až po uzávěrce tohoto čísla novin, podrobnosti uveřejníme v dalším vydání.

Kopřivnické noviny číslo 6/2019 ze dne 14.02.2019


TOP